• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
haberekrani.net

Teknoloji

FishBrain: Tuttuğunuz balıkları paylaşın

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde her ne kadar balıkçılığın gelişmemiş olmasından şikâyet etsek de hem İstanbul’da hem de diğer şehirlerde denizde, göllerde, nehirlerde balıkçılığı hobi olarak yapanların sayısı az değil. Şehrin neresinde hangi balık tutulmuş, hangi yemi kullanınca lüfer tutulabilmiş gibi kullanıcıların paylaşımlarıyla zenginleşen Fish Brain, aslında her amatör balıkçının kullanmak isteyeceği bir uygulama.

Şu an için ülkemizde kullanımın az olması nedeniyle her bölgeye bilgi girişi yapılmış olmasa da uygulamayı aynı zamanda ismini bilmediğiniz koyları veya yok olmaya yüz tutmuş akarsu ve dereleri görmek için de kullanabilirsiniz. Dünya çapında binlerce yerde hangi balığın hangi yemle tutulabileceği hakkında bilgi edinebilir, takip ettiğiniz balıkçıların tuttuğu balıkların fotoğraflarını görebilir, kişisel deneyimlerinizi fotoğraf ve notlarla takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Candy Crush 500 milyonu geride bıraktı

Mobil cihaz ve Facebook üzerindeki indirilme sayısı 500 milyonu aşan Candy Crush, 2 milyar indirilmeyle rekoru elinde bulunduran Angry Birds’e az da olsa yaklaşmayı başardı.


Mobil ve sosyal ağın en son fenomeni Candy Crush Saga, 500 milyon barajını geride bıraktı.

Distimo araştırma şirketinin verilerine göre, oyunun AppStore, Google Play ve Facebook’taki toplam indirilme sayısı yarım milyarı geride bıraktı. Oyunun geliştiricisi King, Candy Crush’ı ilk olarak Nisan 2012’de Facebook’a sunmuş, Kasım 2012’de ise mobil uygulaması hazırlanmıştı.

Candy Crush’ın başarısı, mobil ve sosyal ağ oyunlarının ne kadar büyük bir pazara dönüştüğünün de altını çizdi.

ABD merkezli Think Gaming şirketi, ABD’de sadece iOS uyumlu oyunlardan her gün 875 bin dolar gelir elde edildiğini belirtti. Oyun firması Mind Candy’nin CEO’su Acton Smith, Candy Crush oyununun son altı ay içinde 180 milyon dolar gelir getirdiğini öne sürmüştü.

King firması ise Eylül ayında sunduğu istatistiklerde, Candy Crush’ın her gün mobil cihazlarda 700 milyon kez oynandığını belirtmişti. Bu sayı, şirketim tüm oyunlarının dünya genelindeki oynanma miktarının yüzde 70’ine denk geliyor. Guardian’ın haberine göre, King firması, Candy Crush’ın başarısının ardından halka arz edilmeye hazırlanıyor.

Angry Birds oyunun yapımcısı finlandiyalı Rovio, dün yaptığı açıklamada oyunun dünya genelinde 2 milyarı geride bıraktığını belirtti.

 

Yahoo! ikinci dev satın alıma hazırlanıyor

Arama motoru Yahoo!, sosyal medya ağı Tumblr için 1,1 milyar dolar ödedikten sonra hız kesmeden bir diğer dev satın alım için kolları sıvadı. Şirketin, sadece ABD’de erişim sağlanabilen video izleme sitesi Hulu için 600-800 milyon dolarlık teklif yaptığı öne sürüldü.

Google Maps’in Yeni Arayüzü

Google, San Francisco’da başlayan geleneksel I/O Conference etkinliğinde Google Maps’in yeni görünümünü tanıttı.

Akıllı Telefon Pazarı 308 Milyon Dağıtıma Ulaştı

2013 yılının ilk çeyreğinde dağıtıma sunulan akıllı telefon sayısı 308.7 milyon adete ulaştı.

Samsung ilk çeyrekte Apple’ın dokuz katı büyüdü

Apple, 2013’ün ilk çeyreğinde 10 yıl sonra ilk kez karında düşüş yaşarken, en büyük rakibi Samsung rakamlarda yükselmeye devam ediyor. Satış rakamları, akıllı telefon sektöründe Güney Koreli şirketin ilk çeyrekte Apple’ın neredeyse iki katına ulaştığını gösterirken, büyüme oranında Samsung rakibini dokuza katladı.

Page 1 of 4
HomeTEKNOLOJİ

En Çok Okunanlar

Video Haber